Dorukhan Beşiktaş İle Sözleşmesini Feshetti

Dorukhan Beşiktaş İle Sözleşmesini Feshetti
16.04.2020
585
A+
A-

Beşiktaş darbe üzerine darbe alıyor, Doruktan Toköz krizi sürerken iki oyuncu daha kulübe darbe attı. Sözleşme uzatma görüşmelerinden bir sonuç çıkmayan Dorukhan Toköz Beşiktaş ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesih etti. Ekonomik anlamda sıkıntılı bir süreç yaşayan kara kartal’ı bir de Jeramain Lens ve Cyle Larin zora soktu.

Lens Ve Larin’de Beiktaş’ı Zora Soktu

350 bin Euro’ya imza atan milli futbolcu Dorukhan Toköz beklediği iyileştirmenin bir türlü gerçekleşmemesi üzerine siyah beyazlı kulübe faks yolu ile ayrılık kararını iletti ve sözleşmesini tek taraflı fesih etti. Bu durum karşısında Loris Karius’ta parasının ödenmemesi halinde sözleşmesini tek taraflı fesih ederek takımdan ayrılacağını bildirdi. Jeramain Lens ve Cyle Larin ise aynı talep doğrultusunda kulübe ihtarname gönderdi.

Kulüpten Ayrılacağını Faks İle Kulübe Bildirdi

Beşiktaş’ta günlerdir devam eden Dorukhan Toköz’ün sözleşme uzatma görüşmelerinde ki problem genç oyuncunun sözleşmeyi tek taraflı fesih ederek kulüpten ayrılacağını faks ile kulübe bildirmesi sonucu farklı bir boyuta taşındı. Beşiktaş’a 2018 – 2019 futbol sezonun başında 150 bin Euro karşılığında transfer edilen Dorukhan Toköz iyileştirme yapılacağı vaadi ile 3500 euro karşılığında 3 yıllığına kendisini siyah beyaz formasına bağlayacak anlaşmaya imza attı. Sezonun ilk 11 haftasında yedek kulübesinde kalan Dorukhan Toköz 12, haftada Sivasspor karşılaşmasına katıldı, 24 yaşında ki oyuncu sakatlık ve ceza nedeni ile kaçırdığı 3 maç dışında sezon sonuna kadar 11 hafta sahalarda kaldı.

Dorukhan’ı Udinese İstedi

Beşiktaş’ta ki başarısını milli takım ile perçinleyen oyuncu Beşiktaş’tan maaş iyileştirmesi beklentisine cevap alamadı üstelik kulübe de oturan ve karşılaşmalara girmeyen futbolcuların kendisinde kat ve kat hatta kimisinin 7 kat daha fazla maaş aldığını öğrenen Dorukhan Toköz’ü Udinese yoğun bir ısrar ile istedi. Ama İtalyan takımın verdiği rakamın az bulunması başka tekliflerinde yetersiz kalması nedeni ile Dorukhan takımda kaldı. Sakatlık ve aldığı cezalar nedeni ile karşılaşmalara çıkamayan Dorukhan’ın maaş zammı bir türlü gerçekleşmedi ve en sonunda genç oyuncu sözleşmesini tek taraflı fesih etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.