Derbideki 850 Kişi İçin Karantina Kararı » Spor Haber Ajansı

Derbideki 850 Kişi İçin Karantina Kararı

24.03.2020
573
A+
A-

Fatih Terim’in korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından bakanlık derbide görev alan 850 kişinin karantinaya alınmasına karar verdi. Sosyal medya hesabından virüs testinin pozitif çıktığını duyuran Fatih Terim’in açıklamasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz hafta oynanan Galatasaray – Beşiktaş derbisinde yer alan ya da görev yapan toplam 850 kişinin tamamının karantinaya alınarak takip edilmesi konusunda bir karar aldı.

Galatasaray Karantina Kararını Beklemeden Test Yaptırdı

Galatasaray karantina kararını beklemeden test yaptırdı, Beşiktaş ise test için başvurusunu yaptı, Sağlık Bakanlığının Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Spor Yazarları Derneğine başvurarak maçta ki görevli personeli karantina altına alacağı bildirildi. Derbi öncesinde ve sonrasında konuşan Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim haklı çıktı. Terim derbide birinin korona virüs testinin pozitif çıkması durumunda 850 kişinin karantinaya alınması gerekeceğini söylemişti.

Şimdi Birimizde Korona Virüs Tespit Edilse Ne Olacak

Fatih Terim ayrıca şunları da ifade etmişti. “Küresel bir sorun ile karşı karşıyayız devletler karantina ya da sokağa çıkma yasakları alıyor bizler halen seyircisiz de olsa karşılaşmalara devam ediyoruz. Kimseyi üzmek kalbini kırmak istemem ama bunları da söylemek zorundayım. Sağlığımız, hayatımız söz konusu, başımızda böyle bir illet var, oyuncuların, bizim, gazetecilerin hayatları ne olacak? Akreditasyon sahibi 850 kişi var, bu kadar yakın olduk mu birbirimize; hani bir metreden daha fazla yaklaşmayacaktık, sosyal mesafe denmişti, hepimizin hayatı tehlikede, şayet bu derbi olmasa idi hepimiz evlerimizde olacaktık, ertelenmiş olsa idi olası bir durumda kimse suçlu olmazdı çünkü bireysel olarak kendimizi korumak zorundaydık ama şimdi ne olacak? Şimdi birimizde korona virüs tespit edilse ne olacak hepimiz karantinaya alınacağız, söylemler ile eylemler birbirini tutmuyor, hangi bilimsel yaklaşım ya da hangi tedbir ile bu maçı oynatıyorsunuz?”

Fatih Terim’in test sonucu pozitif çıktı

Bu sözlerden sonra Fatih Terim’in test sonucu pozitif çıktı ve hocanın ne kadar haklı olduğu gerçeğini yaşadık şimdi gençlik ve spor bakanlığı akreditasyon yaptıran herkesi karantinaya almaya başlayacak, resmi açıklama ve atılacak adımlar merak içinde bekleniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.