Christoph Daum'a Kanser Teşhisi Kondu! » Spor Haber Ajansı

Christoph Daum’a Kanser Teşhisi Kondu!

Christoph Daum’a Kanser Teşhisi Kondu!
21.10.2022
71
A+
A-

Türkiye’ye gelmiş en başarılı yabancı antrenörlerden Christoph Daum, sosyal medya hesaplarından takip eden hayranlarıyla kötü bir haber paylaştı. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta şampiyonluklar yaşamasıyla ve Türkiye’ye beslediği sevgiyle yakından tanınan Daum; kanser tedavisi gördüğünü açıkladı. 68 yaşındaki teknik adam, tedavisinin iyi yönde ilerlediğini ve doktorlarının kendisiyle çok iyi ilgilendiğini belirtti.

Ünlü teknik adam, sosyal medya hesabında yayınladığı bir paylaşımla hastalığını duyurdu. Rutin bir muayenenin sonucunda kanser hastalığına rastlandığını belirten Daum, birkaç aydır tedavisinin sürdüğünü ve bu nedenle gözlerden uzak bir yaşama geçtiğini ifade etti. Kanser teşhisinin konulmasının ardından Dr. Jürgen Wolf ve CIO Köln hastanesi ekibiyle sürekli iletişim halinde kaldığını söyleyen Alman çalıştırıcı; tedavinin kendisine çok iyi geldiğini ve mutlu olduğunu dile getirdi.

Christoph Daum'a Kanser Teşhisi Kondu! 1

Takipçileriyle paylaştığı bu gelişmede durumun iyiye gittiğini bir kez daha belirten Christoph Daum; kendisinin savaşçı bir karakteri olduğunu ve bu meydan okumayı tüm gücüyle karşıladığını aktardı. Mümkün olan en kısa sürede iyileşebilmek adına mahremiyetine önem verdiğini söyleyen Daum; bu gerçeğe takipçilerinin de saygı duymasını rica etti. Takipçilerine kanser teşhisiyle alakalı bir uyarıda da bulunan Daum; erken teşhis ve tedavinin kanser için en geçerli çözüm olduğunu ve unutulmaması gerektiğini ifade etti.

Christoph Daum Kimdir?

Köln’ün 2. takımında başladığı teknik direktörlük kariyerinde başarılı işlere imza atan Christoph Daum; Köln’deki 4 sezonluk teknik adamlık kariyerinin ardından Stuttgart’a geçti. Alman ekibinde 3 sezonda önemli başarılar elde eden Daum; 1994 yılının ilk günlerinde Beşiktaş’ın başına geçti ve Türkiye kariyeri başladı. Beşiktaş’taki ilk tam sezonunda Süper Lig şampiyonluğu kazanan Daum; sonraki sezonda ise istenen performansı gösteremedi. Beşiktaş sonrası imza attığı Bayer Leverkusen’de ise Almanya’nın zirve adayı takımlarından birini kurmayı başardı.

İkinci Beşiktaş döneminde beklentileri tam anlamıyla karşılayamayan Daum; bir sezonluk Austria Wien macerası sonrasında Fenerbahçe’ye imza attı. Sarı lacivertli ekipte çalıştığı 3 sezonda 2 Süper Lig zaferi kazanan 68 yaşındaki teknik adam; son sezonunda şampiyonluğu son hafta kaçırması nedeniyle görevinden ayrıldı. 3 sezon Köln’ü çalıştırdıktan sonra yeniden Fenerbahçe’ye dönen Alman çalıştırıcı; ikinci Fenerbahçe kariyerinde de son hafta şampiyonluk kaçırdı. Türkiye’ye son gelişinde Bursaspor’u 7 ay boyunca çalıştıran Daum; bu dönemde de istenilen başarıya ulaşamadı. Tecrübeli teknik adam son 5 yıldır takım çalıştırmıyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.