Chelsea'de Türkiye Sesleri! » Spor Haber Ajansı

Chelsea’de Türkiye Sesleri!

Chelsea’de Türkiye Sesleri!
10.03.2022
167
A+
A-

İngiltere Premier Ligi‘nin dev ekibi Chelsea; Roman Abramovich tarafından satışa çıkarıldı. Rus iş insanının, geçtiğimiz günlerde başlayan Ukrayna – Rusya savaşı nedeniyle yapılan kısıtlamalar sonucunda bu kararı aldığı öğrenilmişti. Abramovich’in bu kararı almasının ardından taliplerin yoğun bir şekilde arttığı ve Chelsea’ye Dünya’nın pek çok yerinden teklif ulaştığı iddia edilmekte. Kulüpten elde edeceği kârı savaş mağdurlarına bağışlayacağını açıklayan Abramovich; kısa sürede tamamlanması muhtemel bu satışla birlikte, futbol yatırımlarından en büyüğünü terk etmiş olacak.

Satış haberlerinin ortaya çıktığı ilk günden bu yana; İsviçre, ABD ve Suudi Arabistan bazlı kuruluşların Londra ekibi için teklif götürdüğü iddia edilmekteydi. Bu tekliflerin haricinde ortaya çıkan bir haber; hem İngiltere hem de Türkiye’de geniş yankı uyandırdı. Batmanlı Mutki aşiretinin lideri ve yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren iş inanı Muhsin Bayrak; Chelsea’yi satın alma sürecinde olduklarını ve kısa bir süre içerisinde işlemlerin tamamlanacağını açıkladı. Basında yer alan haberler üzerine açıklamada bulunan Bayrak; konu hakkında önemli bir ilerleme kaydettiklerini ve detayları Perşembe (bugün) günü açıklayacaklarını belirtti.

Muhsin Bayrak’ın sahibi olduğu AB Holding’in hukuk ve finans departmanının satış işlemleri için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi. Bu işlemlerden çıkacak sonucun ardından resmi açıklama yapılacağı ise; bizzat Muhsin Bayrak tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Bir Türk’ün böyle büyük bir yatırım yapması ve kendisinin bu kişi olmasından gurur duyacağını belirten Muhsin Bayrak; Dünya’da da haber değeri oluşturan bir girişimde bulunduklarını söyledi. Roman Abramovich’le de büyük ölçüde anlaştıklarını aktaran Bayrak; kısa bir süre sonra Chelsea’de de Türk bayrağının dalgalanmasını müjdeleyebileceklerini belirtti.

Chelsea'de Türkiye Sesleri! 1

Muhsin Bayrak; satın alma işlemlerinin ardından ekonomik olarak büyük bir zorluk yaşamayacaklarını açıkladı. Roman Abramovich’le Rusya pazarı bağlantılı Türkiye’de projeler yaptığını açıklayan başarılı iş insanı; bu sayede hareket eden paranın yeniden ülke sermayesine kendileri aracılığıyla giriş yapacağını söyledi. Global pazarda güçlü bir marka oluşturduklarını ve bu sayede bu girişimde bulunduklarını da basına aktaran Muhsin Bayrak; ülkemizi Dünya’ya daha çok tanıtmak adına bir fırsat yakaladıklarını ve bunu değerlendirmek istediklerini kamuoyuna açıkladı.

117 yıllık tarihinde önemli başarılar elde eden Chelsea; İngiltere’den başladığı futbol serüvenini 2000’li yıllarda Avrupa çapında genişletmeyi başardı. Roman Abramovich’in yatırımlarıyla adından söz ettiren bir kulüp haline gelen Londra ekibi; Rus iş insanıyla birlikte müzesindeki kupa sayısını katbekat arttırdı. 2012 ve 2021’de iki kez Şampiyonlar Ligi, 2013 ve 2019’da UEFA Avrupa Ligi’ni kazanan Chelsea; 2005 yılından itibaren toplamda 5 kez Premier Lig şampiyonluğu elde etti. Avrupa futbolunda ve İngiltere’de büyük ekipler arasında yer almayı başaran Londra ekibi; günümüzde de kıtanın en değerli ekiplerinden biri konumunda.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.