Borussia Dortmund Youssoufa Moukoko Kadroya Etti Bilal Alkoç Haberi » Spor Haber Ajansı

Borussia Dortmund Youssoufa Moukoko Kadroya Etti Bilal Alkoç Haberi

Borussia Dortmund Youssoufa Moukoko Kadroya Etti Bilal Alkoç Haberi
12.10.2020
409
A+
A-

Borussia Dortmund Youssoufa Moukoko Kadroya Etti Bilal Alkoç Haberi, fırtına yedek bu sezonun en genç şampiyonlar ligi oyuncusu olabilir.

Borussia Dortmund’un fırtına yeteneği Youssoufa Moukoko (15), bu sezon Şampiyonlar Ligi tarihindeki en genç oyuncu olabilir.

Bild gazetesinden spor direktörü Michael Zorc, “Onu B listesine kaydedeceğiz” dedi . Moukoko ilk BVB kadrosunda eksikti.

25 oyuncunun 2020/21 sezonu (A listesi) ve ayrıca B listesindeki herhangi bir sayı için Şampiyonlar Ligi katılımcılarına girmesine izin verilir: 1 Ocak 1999’da veya sonrasında doğan oyuncular için tasarlanmıştır. ve 15. doğum günleri ile UEFA’ya kayıt tarihleri ​​arasında en az iki yıl üst üste ilgili kulüpte oynamaya hak kazanmışlardır.

Moukoko 16 yaşına gelir gelmez teorik olarak B listesine aday olacaktı. Ve bunun üzerine de kısa sürede eklenebilir.

UEFA Statülerindeki önemli cümle: “Her kulüp sezon boyunca B listesine sınırsız sayıda oyuncu girebilir. Liste, söz konusu maçtan önceki gün gece yarısına (CET) kadar alınmalıdır.”

Alman genç uluslararası futbolcu 20 Kasım’da doğum gününü kutlayacak ve ardından Şampiyonlar Ligi ön turları FC Bruges (24 Kasım), Lazio Roma (2 Aralık) ve Zenit St. Petersburg (8 Aralık) ile karşılaşacak. Premier sınıftaki en genç oyuncu, 1994’ten beri Nijeryalı Celestine Babayaro’dur (RSC Anderlecht, 16 yıl 86 gün).

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.