Birbirimize İnancımız Ve Güvenimiz Tam

Birbirimize İnancımız Ve Güvenimiz Tam
10.05.2020
557
A+
A-

DG Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz resmi sitede canlı yayına katıldı. Korona virüs salgınına değinerek sözlerine başlayan Mecnun Otyakmaz kendisi küçük ama etkisi büyük oldu, ekonomiyi, sporu tüm hayatı etkiledi, 2 ay futbola ara verildi dedi.

Artık Normal Hayata Dönmenin Zamanı

Sürecin hem yönetimler hem de futbolcular açısından zor bir dönem olduğunu ifade eden DG Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz bu ara verilen dönemi boş geçirmediklerini sürekli federasyon, bakanlık ve kulüpler olarak toplantılar düzenlediklerini anlattı. Artık normal hayata dönmenin zamanı geldiğini ve bu psikolojiden uzaklaşmak gerektiğini söyleyen başkan konuşmasında şunları dile getirdi.

Büyük Kulüpler Bunun Üstesinden Gelir

Son toplantıda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir 12 Haziran itibari ile ligleri başlatmak istediklerini ve 10 farklı tedbir alındığını ifade etti ama herhangi bir oylama yapılmadı. Tehlikenin en aza indirildiği şartlarda karşılaşmaları yapılabilir büyük kulüpler bunun üstesinden gelir ama alt lig takımlarının bu konuda sorunun üstesinden geleceğine inanmıyorum.

Ders Çıkararak Kulüpleri Çok İyi Yönetmeliyiz

Anadolu kulüplerinin en büyük geliri yayın geliridir, yayıncı kuruluş ödemeleri durdurmuştu, liglere dönüldüğünde bunlar yapılır. Liglerin devamından yanayız, yayıncı kuruluşta bu fikirde üstelik stadyum, sponsor ve reklam gelirlerinden de bu süreçte mahrum kaldık. Ekonomik anlamda zorlanıyoruz, kulüpler ayakta kalmalı ki futbol devam etsin bu nedenle süreçte kulüplere iyi davranılmalı, yönetimler olarak bizlerde bu durumdan ders çıkararak kulüpleri çok iyi yönetmeliyiz.

Kazanmama Gibi Bir Nedenimiz Yok

Demir Grup Sivasspor olarak geride kalan 17 haftayı çok başarılı tamamladık ve bu sezona az bir kayıp ile başladık, sonrasında ki 9 haftada 8 galibiyet ve 1 beraberlik elde ettik. İlk yarıyı lider olarak tamamladık önümüzde ki 8 maçın tamamını kazanabilecek güçteyiz. Gelecek sezonda belki bazı arkadaşlar aramızda olmayacaklar ama bizim kalan maçları kazanmama gibi bir nedenimiz yok, hepimiz buna hazırız ve rahatız. Birbirimize inancımız ve güvenimiz tam,  8 maçı alırsak şampiyonuz bu hem takım için hem de kendi kariyerimiz açısından önemli bir sonuç, birlik, beraberlik ve arkadaşlığımızı koruduğumuz sürece kazanan biz oluruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.