Bir Yıllığına Play Off Sistemi İle Oynansın

Bir Yıllığına Play Off Sistemi İle Oynansın
01.05.2020
604
A+
A-

Rıdvan Dilmen kalan maçların bir yıllığına play off sistemi ile oynanabileceğini söyledi. NTV’de konuşan spor yorumcusu Rıdvan Dilmen oynanmadan kalan maçların bir yıllığına play off olarak oynanması teklifinde bulundu.

Dünyada Pandemi Devam Ediyor

Korona virüs salgınını hatırlatan Rıdvan Dilmen dünyada pandemi devam ediyor ülkeler kendi içlerine kapanmış durumda spor dünyasında görüşler bin bir parçaya bölünmüş durumda, normal olarak tüm ülkeler öncelikle kendi insanının sağlığını düşünüyor. Bu dünyanın hiç yaşamadığı bir durum, artık yeni bir dünya, yeni bir ekonomi hatta yeni bir sosyal yaşama geçeceğiz en net görünen tablo bu ama futbol çok sevilen bir spor bu nedenle her zaman da en önemli spor dalı olarak kalmaya devam edecek dedi.

%50’nin Üzerinde Performans Kaybı Yaşandı

Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen sözlerini şu şeklide sürdürdü. Ülke olarak bizim de önceliğimiz sağlık bunun için ülkeler liglerini iptal ederken bizim oynatmak istememiz doğru mu? Şu an ki öngörüleri doğru bulmuyorum, futbolcular evlerinde çalışmış olsa da yüzde ellinin üzerinde performans kaybı yaşandı, Mayıs ayı sonuna kadar idman yapsalar biraz olsun kaybı toparlayabiliriz aksi halde oyuncuların fiziksel kaybı 5 aylık bir kayıp olacaktır.

UEFA’nın Sıkıntısı Ekonomi

Antrenmanlara başlanabilir ama Fransa’nın sandalına Almanya, İtalya, İngiltere ve İspanya’da binerse ne olacak o zaman? Biz nasıl başlayacağız? Bizim taraftarımıza soruyoruz liglerin başlamamasını istiyorlar çünkü sağlığın önemli olduğunu belirtiyorlar. UEFA şampiyonlar ligi ile UEFA’yı oynatmak istiyor çünkü derdi sponsorlar, UEFA’nın sıkıntısı ekonomi. 1 yıl Avrupa kupalarının olmaması halinde ne olacak düşündünüz mü?

Futbol Değil Lunaparkta Langırt Oynandığını Göreceğiz

12 Haziran tarihinde bizde ligler başladı varsayalım futbol mu izleyeceğiz sanıyorsunuz, lunaparkta langırt oynandığını göreceğiz. Ben Türkiye’ye şunu öneriyorum bir yıllığına play off sistemine geçilebilir. Maçlar 25 Temmuz tarihinde bitecekse ki Eylül öncesi başlaması da öngörülmüyor, evet çok sevdiğim bir sistem değil ama trafikten yoğun görünüyor gelecek yıl yani 2020 – 2021 futbol sezonu için play off sistemine geçelim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.