Beşiktaş Oyuncu Maaşlarında İndirim Kararı Aldı

Beşiktaş Oyuncu Maaşlarında İndirim Kararı Aldı
02.04.2020
489
A+
A-

Beşiktaş oyuncuların maaşlarında indirime gidiyor, kulüpten alınan bilgiye göre kara kartal bazı oyuncuların maaşında yüzde elli bazı oyuncuların maaşında ise yüzde yetmiş oranında indirim kararı aldı.

Barcelona Modeli Uygulanacak

Korona virüs nedeni ile tüm dünya kulüpleri ciddi bir ekonomik dar boğazın içine sürüklendi kulüpler peş peşe futbolcularından maaşlarında indirim yapmalarını talep ettiler Katalan devi Barcelona’nın oyuncuların maaşında yüzde yetmiş indirime gitmesinin ardından Beşiktaş’ta La Liga şampiyonu Barcelona’nın izlediği yolu takip etti ve oyuncuların maaşlarında yüzde elli ve yüzde yetmiş oranlarında indirime gitme kararı aldı. Katalanların dev kulübü Barcelona’da oyuncular maaşlarında yüzde yetmiş indirim isteyerek takımlarına destek olmuşlardı Beşiktaş yönetimi de Barça’yı takip ederek modeli uygulama kararı aldı, Beşiktaş yönetimi başka Ahmet Nur Çebi önderliğinde bir tele konferans toplantısı yaptı, toplantıda Barcelona’nın uyguladığı maaş indirme modelini iki farklı seçenek ile uygulama kararında ortak görüş birliğine vardı.

Oyuncuların Maaşında %50 Ve %70 İndirim Yapılacak

Maaşları 2 milyon EURO’dan fazla olan oyuncuların maaşlarında yüzde yetmiş, 2 milyon EURO altında maaşı olan oyuncular içinde yüzde elli maaş indirimi istenmesine karar verildi. Alınan kararın planlanması ve detaylandırılmasının ardından A Takımı sorumlusu yöneticiler Erdal Torunoğlulları ve Emre Kocadağ Beşiktaş yönetiminin aldığı kararı oyuncular ile paylaşacak. Siyah beyazlı kulübün takım kaptanları Atiba Hutchinson, Burak Yılmaz ve Gökhan Gönül önceki hafta kartalın oyuncuları ile görüşmüş Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ki maaşlarını almayarak takımlarına destek verme kararı almıştı. Beşiktaş yönetiminin aldığı yeni karar sonrası oyuncuların maaş indirim isteği karşısında alacağı karar şimdiden merak konusu oldu.

Futbolcuların Karar Tepkisi Merak Ediliyor

Daha önce takımlarına destek kararı alan futbolcuların bu karar hakkında ne düşündüğü de merak ediliyor.  Beşiktaş kulübünde maaşlarına %70 indirim uygulanacak isimler; Elneny, Vida, Lens, Ljajic ve Burak. Kulübün maaşlarında %50 indirim uygulayacağı oyuncular ise Karius, Utku, Gökhan, Caner, Roko, Douglos, Rebocho, Ruiz, Necip, Boyd, Diaby, Umut, Güven, Atiba, Dorukhan, N’Koudou ve Boateng.

YORUMLAR

 1. Meriç Keskinoğlu dedi ki:

  Ahmet Nur Çebi İstifa!

 2. Meriç Keskinoğlu dedi ki:

  Aldığınız para haram olsun lan.

 3. Tilki Andre dedi ki:

  İndirim yapmayan defolup gitsin lan!

 4. uçmamalı33 dedi ki:

  Çok bile bu kazmalara lan…