Beşiktaş Bazı Oyuncuları Gözden Çıkarıyor

Beşiktaş Bazı Oyuncuları Gözden Çıkarıyor
12.04.2020
886
A+
A-

Beşiktaş’ta maliyeti yüksek oyuncuları gözden çıkarmaya başladı. Yaşanan pandemi salgından dolayı liglere ara verilmesi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kulüpleri çok ciddi mali krize sürükledi, nerede ise tüm gelirlerinden olan kulüpler ekonomik tedbirler almaya başladı, bu tedbirlerin başında da maliyeti yüksek olan oyuncular ile yolları ayırmak geldi.

Maliyeti Az Oyuncular İle Kadro Doldurulacak

Hemen her kulüp pahalı futbolcular ile yollarını ayırma kararı verdi ve üstelik maaşlarında da indirim talebinde bulundu. Beşiktaş’ta kadrosunda bulunan bazı oyuncuları gözden çıkarmaya karar verdi. Bu isimlerin başında bonuslar hariç yıllık maliyeti 3,5 milyon Euro olan Hırvat oyuncu Domagoj Vida yer aldı. Siyah beyazlı yönetim stoperden memnun ancak maliyeti açısından sıkıntıya neden olacağı için gönderilmesine kesin gözü ile bakılıyor onun yerine genç ve maliyeti az olan futbolcular ile kadronun doldurulması planlanıyor.

Vida’nın Yerine İki Stoper

Sergen Yalçın’ın vereceği her oyuncu için görüşme sözü veren Beşiktaş yönetimi Werder Bremen’de kiralık oynayan Lang üzerinde duruyor, yıllık 500 bin Euro’dan iki yıllığına sözleşme imzalayarak oyuncuyu toplamda 1.6 milyon Euro’ya getirmeyi amaçlayan kulüp yönetimi bunun için teknik direktör Sergen Yalçın’dan onay aldı. Beşiktaş yönetimi Sergen Yalçın tarafından ismi verilen stoper Martin Erlic için de çalışmaya başladı, kulübü Spezia’dan 600 bin Euro bonservis, 350 bin Euro’da 3 yıllık sözleşme imzalayarak Hırvat oyuncuyu almak isteyen kulüp Vida’nın yerine tek rakam ile iki oyuncuyu kadroya dahil etme planları yapıyor.

Başiktaş Mali Sıkıntı Yaşamak İstemiyor

Transferler konusunda Sergen Yalçın ile görüşen Beşiktaş yönetimi önümüzde ki sezonda mali sıkıntı yaşamamak adına böyle bir karar almak zorunda kaldıklarını ifade ederken Yalçın’da kulübü düşünmeye mecbur olduğunu söyledi. 1.93 boya sahip oyuncu Martin Erlic kafa topları ile Beşiktaş’ın dikkatini çekerken 22 yaşında ki genç stoper 98 resmi maçta 6 gol attı ve 1 asist yaptı. Lang ise 424 karşılaşmaya çıktı 48 gol ve 31 asist yaparken 79 gole de direk katkı sağladı.  

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.