Berna Gözbaşı Liglerin Bittiğini Söyledi

Berna Gözbaşı Liglerin Bittiğini Söyledi
26.03.2020
389
A+
A-

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı bu sezon için liglerin bittiğini savundu, futbolcuların, yönetimin ve teknik kadronun tüm motivasyonunu kaybettiğini ve önceliklerinin kendilerinin ve ailelerinin sağlığı olduğunu ifade eden kulüp başkanı Berna Gözbaşı bu şartlarda bir ligin oynanmasının doğru olmayacağını belirtti.

Futbolcular Artık Form Tutamaz

Korona virüs testleri pozitif çıkan ve karantinaya alınan Fatih Terim ve Abdürrahim Albayrak ile Fenerbahçe kulübüne geçmiş olsun mesajı veren Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Camiada korona virüs endişesinin sürdüğünü ve sürecin daha fazla uzayacağı görüşünün hâkim olduğunun altını çizen başkan Gözbaşı artık futbolcuların form tutarak yeşil sahalara dönmelerinin mümkün olmayacağını bu nedenle kendileri açısından liglerin bittiğini belirtti.

Korona Virüs Mücadelesi Uzun Sürecek

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı yaptığı sosyal medya paylaşımında şunları söyledi. “önce sağlık dedik ve liglerin ertelenmesini istedik ama erteleme kararı çok geç verildi haklı olduğumuz ne yazık ki Fatih hoca, Sayın Albayrak ve Fenerbahçe’de test sonuçları pozitif çıkan oyuncu ve personelin rahatsızlığı ortaya çıktı, üzgünüz keşke böyle bir sonuç yaşamamış olsaydık. Liglerin ertelenmesi ile birçok futbolcu, teknik kadro ve yönetimden isimlerin korona virüse yakalanma olasılığını zayıflattı. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca başkanlığında ki sağlık çalışanlarının tüm özverili çalışmasına rağmen maalesef vaka sayısı ve can kayıpları artmaya devam ediyor, Türkiye’de ki bu durumun dışında İtalya ve İspanya’da yaşananlarda bizleri endişelendiriyor ve bu mücadelenin daha uzun süreceği düşüncesi bizler üzerinde hâkim olmaya başladı.

Futbolda Yol Haritası Belirlenmeli

Bu aşamada futbolcuların risk ortadan kalkmadan sahalara dönmek istemediğini biliyoruz zaten bu şartlarda futbolcuların form tutması ve motivasyonlarının yükselmesi de zor görünüyor bu yüzden ligler bizim açımızdan bitmiştir. Yabancı futbolcuları Türkiye’de tutmakta zorlanıyoruz haklı olarak ailelerinin yanına dönmek istiyorlar, en kısa zamanda futbolcuları ülkelerine göndermeliyiz. Artık futbolda ligin sonlandırılması için kararların alınması ve karşı karşıya kalınan ekonomik krizin atlatılması noktasında izlenecek yol haritasının belirlenmesi için çalışmalara başlama vaktidir.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.