Bazı TFF Yetkilileri İle Gümüşdağ İçin Suç Duyurusu

Bazı TFF Yetkilileri İle Gümüşdağ İçin Suç Duyurusu
24.06.2020
176
A+
A-

Trabzon Barosu tarafından Başakşehir kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ve bazı Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri hakkında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 21 Haziran 2020 tarihinde yerel gazetelerde yayınlanan her yol ona çıkıyor başlıklı haberi ihbar olarak değerlendiren Trabzon Barosu Başakşehir kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ ile birlikte Türkiye Futbol

Örgüt Kurma Suçlaması İle Şikayet Edildiler

Federasyonu başkan vekili Mehmet Baykan, Merkez Hakem Kurulu üyeleri Ünsal Çimen, Oğuz Sarvan. Yine Tahkim Kurulu başkanı Murat Balcı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Aytaç Yüksel ile Temsilciler ve Gözlemciler Kurulu başkanı Abdurrahman Arıcı hakkında örgüt kurmak ve 6222 sayılı yasaya muhalefet etmek suçlarından suç duyurusunda bulundu. Başakşehir kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ’ın bazı futbolcular ile kurduğu ilişkiyi gözler önüne seren Trabzon Barosu hakemler Mete Kalkavan, Halis Özkahya, Hüseyin Göçek, Mustafa Öğretmenoğlu’nun manipüle edilecek karşılaşmalara atandıkları iddiasında bulundu.

Gümüşdağ İçin Camiayı Tehdit Ettiği İddia Edildi

Suç duyurusunda başkan Göksel Gümüşdağ’ın siyasette kendisini güçlü göstererek spor camiası üzerinde baskı kurduğunu ve bu güç ile camiayı tehdit ettiğini dile getiren Trabzon Barosu şampiyonluk yarışlarını etkileyen hakem kararlarını da örnekler ile delil olarak sundu. Trabzonspor ile birlikte Galatasaray ve Sivasspor’un da iddiasının bulunduğunun altını çizen Trabzon Barosu şu ifadeleri kullandı; Galatasaray ve Sivasspor’un da iddiaları değerlendirildiğinde şüphelilerin Başakşehir kulübünü organize bir şekilde şampiyon yapmaya çalıştığı ve kulüp lehine sonuçlar üretmeye çalıştıkları anlaşılmaktadır. Bu nedenler ile şüpheliler hakkında kovuşturma ve soruşturma yapılarak kamu davası açılmak sureti ile cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

Dilekçede İddialara Karşılık Örnek Verilen Maçlar

Trabzon Barosu tarafından suç duyurusu dilekçesinde iddialara örnek verilen maçlar şunlar; 25 Ağustos 2019 Galatasaray – Konyaspor maçında Konyalehineverilen penaltı, 8 Şubat 2020 Gençlerbirliği – Trabzonspor Sörloth’a direk kırmızı kart. 9 Şubat 2020 Sivasspor – Başakşehir Sivasspor lehine penaltının görmezden gelinmesi, 7 Mart 2020 Gaziantepspor – Trabzonspor Trabzonspor golünün iptali, 15 Mart 2020 Trabzonspor – Başakşehir Skrtel’in penaltısının görmezden gelinmesi ve 19 Haziran 2020 Ankaragücü – Başakşehir Ankaragücü’nün golünün iptali.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.