Bazen Futboldan Daha Önemli Şeyler Vardır

30.03.2020
435
A+
A-

Bireysel antrenmanların sürdüğü Yeni Malatyaspor’da basın açıklaması yapan Teknik Direktör Hikmet Karaman şu anda dünyada ve ülkede sporun konuşulan en son şey olduğunu söyledi. Futbolcuların bireysel antrenmanlar yaptığını ve çalışma videolarını yönetim ile paylaştıklarını anlatan teknik adam “bazen futboldan daha önemli şeyler vardır, sağlık, aile ve ülkemiz gibi, bizler öncelikle korona virüs salgınından ülkemizin kurtulmasını diliyoruz, geriye kalan her şey bir şekilde çözüm bulur” dedi.

Böyle Bir Durumda Kim Futbol Düşünür

İlgililerin verdiği kararlara saygı duyduklarını ve bu yönde yol haritası belirlemeye çalıştıklarını ifade eden Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman konuşmasını şu şekilde sürdürdü. Futbol federasyonu tarafından antrenman ya da maç tarihi verilmesi halinde acilen antrenmanlara başlamamız gerekecek şu an bireysel süren antrenmanlarda oyuncuların videolarını teknik ekip takip ediyor ve değerlendiriyor. Şu anda hiç kimse futbol düşünmüyor, yarının ne getireceğini kimse bilmiyor, her şeyden önemli olan ülkemizin ve insanımızın sağlığı böyle bir durumda kim futbol düşünür, biraz zor ama hayatta devam ediyor.

Evimizde Kalarak Kendimizi İzole Ediyoruz

Önemli olan alınan önlemler ile hastalığın ilerlemeden önlenmesi, salgın ülkemizde diğer Avrupa ülkelerine, Amerika’ya göre çok hafif ilerliyor. Evde kal çağrısı bu açıdan çok önemli bir çağrı çünkü hastalık belirtilerini ve semptomları yaşamayan birçok virüs taşıyıcısı var bunların evinde kalıp izole ediliyor olması felaketin önüne geçmekte. Bizlerde evimizde kalarak kendimizi izole ediyoruz ve yetkililerin tavsiyelerine uyuyoruz.

Spor Camiası Virüs Nedeni İle Çok Canı Kaybetti

Spor camiası bu virüs nedeni ile çok canı kaybetti, medyatik olanları hepimiz duyduk gördük ama medyatik olmayan bir çok sporcu ve spor camiasından isim ne yazık ki virüse yenik düştü, tüm dünyaya geçmiş olsun mesajı vermek isterim, tüm dünya birbiri ile dayanışma içerisinde olmak zorunda çünkü hastalığın yaşı, milliyeti, cinsiyeti, maddi durumu ve sosyal statüsü gibi ayırımları yok, bu nedenle herkes bilinçli hareket etmeli, çevremize karşı duyarlı yaşamalıyız ve dayanışmadan vaz geçmemeliyiz insanlık bu virüsü yenmeyi başaracaktır o zamana kadar lütfen uyarıları dikkate alalım ve evde kalalım.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.