Basketbolda Beyaz Sezon İlanı İçin Acele Edildi

Basketbolda Beyaz Sezon İlanı İçin Acele Edildi
18.05.2020
321
A+
A-

Türkiye Basketbol Federasyonunun basketbol sezonunu bitirme kararının ardından uzun süre sessizliğini koruyan Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman kararın erken verilmiş bir karar olduğunu söyledi.

Ülkeler Farklı Kararlar Almaya Başladı

Türkiye Basketbol Federasyonunun beyaz sezon ilanın çok aceleci olduğuna dikkat çeken Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman Avrupa liglerinden örnekler verdi. Her ülkenin spor dalları ile ilgili farklı kararlar aldığının altını çizen Ergin Ataman yaşanan korona virüs salgını sonrası ülkeler spor dalları ile ilgili değişik kararlar almaya başladı, Almanya, İspanya, İsrail basketbol sezonunu tamamlamak için oynatma ya da revize etme şartı ile açıkladı.

Planlama Yapılmadan Süreç Yönetildi

Türkiye Basketbol Federasyonunun basketbol sezonunu beyaz sezon ilan etme kararını acele alınmış bir karar olarak görüyorum. Eleştirim liglerin oynanmaması değil herhangi bir şekilde planlama yapılmadan sürecin yönetilmesidir, bir tarih açıklanabilir ve o tarih yaklaştığında Pandeminin durumuna göre yeniden bir karar alınabilirdi.

Tüm Takımlar Beyaz Sayfada Değerlendirilmemeli

Sezon ortasında yatırımlarını kesen kulüpler ile sezonu yatırım yaparak ve daha iyi oynamak için çalışarak geçiren takımların aynı şekilde değerlendirilmesi Türk basketbolu ve lig organizasyonun geleceği için sıkıntı yaratacaktır. Ben bu şekilde düşünüyorum, tüm takımlar beyaz sayfada değerlendirilmemeli idi.

Euroleague 4 İla 26 Temmuz Tarihlerinde Oynanabilir

Euroleague organizasyonunun 4 ila 26 Temmuz tarihlerinde oynanabileceğine inandığını ifade eden Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman organizasyona talip ülkelerin verdiği devlet güvencesi, insan sağlığını üst seviyede gören protokoller ve daha önce üzerinde çalışılan plan dâhilinde ligin kalan bölümünün 4-26 Temmuz tarihlerinde oynanacağı konusunda inancım tam dedi.

Basketbola Geri Dönülmeli

İnsan sağlığının her şeyden önemli olduğu vurgusu yapan Anadolu Efes baş antrenörü Ergin Ataman Pandeminin yarattığı psikolojik baskıyı azaltmak ve hayatın normal akışına katkı sunmak adına gerekli tedbirlerin alınarak özgüven içerisinde basketbola geri dönülmesi gerektiğine dikkat çekti. Ergin Ataman Türkiye Basketbol Federasyonun acele aldığı kararı gözden geçirmesi gerektiğini söyleyerek liglere kaldığı yerden devam edilebileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.