Basketbol Şampiyonlar Ligi 30 Eylül – 4 Ekim 2020’ye Ertelendi » Spor Haber Ajansı

Basketbol Şampiyonlar Ligi 30 Eylül – 4 Ekim 2020’ye Ertelendi

Basketbol Şampiyonlar Ligi 30 Eylül – 4 Ekim 2020’ye Ertelendi
01.04.2020
758
A+
A-

FIBA ertelenen sezon için son kararını verdi, Basketbol Şampiyonlar Ligi 30 Eylül – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak 8’li final ile sonlandırılacak. Korona virüs salgını nedeni ile ertelenen spor karşılaşmaları hakkında yeni kararlar açıklanmıştı buna göre UEFA ve TOKYO 2020 olimpiyat tarihlerinin açıklanmasının ardından gözler FIBA’da idi ve FIBA son dakika olarak tarihi duyurdu.

Sezon 8’li Final Maçı İle Sonlanacak

Video konferans yolu ile toplanan Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) yönetim kurulu başta oyuncular olmak üzere, antrenörlerin, tekili ve taraftarların sağlığı ve güvenliği açısından lig maçlarının Eylül ayı sonu ve Ekim ayı başına ertelenmesine karar verdi. Mart ve Mayıs aylarında oynanması planlanan Basketbol Şampiyonlar Ligi30 Eylül – 4 Ekim 2020 tarihleri arasında 8’li final maçı ile sonlanacak.

Ön Koşullar Yerine Getirilmeyince Sezon Ertelendi

Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) yönetim kurulu pandemi salgınının turnuvalar üzerinde ki etkisini görüştüğü toplantıda 12 Mart tarihinde kararı alınan ve 26 -27 Mart tarihlerinde FIBA merkez kurulunun onayladığı karara göre Basketbol Şampiyonlar Ligi (BCL) sezonunun FIBA tarafından tüm karşılaşmaların askıya alınması kararının kaldırılması durumunda devam için şu ön koşulları belirledi. Antrenör, oyuncuların ve taraftarların güvenliği ile sağlığını korumak için sezona devam eden ülkelerin ilgili kamu makamları tarafından onay verilmiş olması ve bunu garantilemeleri. Adil rekabet fırsatı için oyuncuların liglere devam edilmesi kararı alındığında eşit sürelerde antrenman yapmalarına imkan sağlanması.

Ayrıntılar Daha Sonra Açıklanacak

Maç organizasyonlarının sağlıklı ve belli bir düzende ilerleyebilmesi için uluslararası uçuşlarda ki yasaklamaların kaldırılması. Basketbol Şampiyonlar Liginin taraftar katılımı ile oynanmasının sağlanması. Bu ön koşulların sağlanamayacağı nedeni ile sezon yönetimin oy birliği kararı ile 8’li final şeklinde 30 Eylül – 4 Ekim 2020 tarihine ertelendi. Son 16 turun tamamlanabilmesi için JDA Dijon ile Nizhny Novgorod ile Iberostar ve Filou Oostende maçları 8’li final öncesi oynanacak, ligin yeri ve ev sahibi gibi tüm ayrıntılar ilerleyen günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.