Basketbol Ligleri Başlıyor Mu?

Basketbol Ligleri Başlıyor Mu?
20.04.2020
611
A+
A-

Korona virüs salgının başlaması ile basketbol liglerinde de peş peşe ertelemeler yaşandı, ligler ile ilgili futbol kadar basketbolda da ne olacağı merak ediliyor. Basketbolda yarım kalan ligler devam edecek mi ya da sezon bu şekli ile tescil mi edilecek belirsizliğini korurken Anadolu Efes antrenörü Ergin Ataman Aspor’a konuştu.

Haziran Ortalarında Basketbol Liglerinin Başlamasını Bekliyoruz

Başarılı antrenör Haziran ayı ortalarında basketbol liglerinin başlamasını beklediğini ifade etti, maçların seyircisiz oynanacağı şeklinde bir duyum aldığını da dile getiren Ergin Ataman eurolig sezonunun salgından en az hasar gören ülkede Temmuz ayında liglerin tamamlanmasının düşünüldüğünü ve 8’li final oynatmanın söz konusu olduğunu anlattı.

Türkiye Liglerinde Şampiyonuz

Anadolu Efes antrenörü Ergin Ataman Yabancı oyuncuların tamamının ailelerinin yanına gittiğini ancak bunların takip altında olduğunu ve verilen antrenman çizelgesine göre çalışmayı sürdüklerini belirterek liglerin başlamasına bir ay kala hepsinin Türkiye’ye döneceğini söyledi. Basketbol liglerinin haziran ayı ortalarında başlayacağı ve tüm maçların seyircisiz oynanacağı gibi değişik duyumlar aldıklarını dile getiren Ergin Ataman Türkiye liglerinde şampiyon olduklarını da hatırlattı.

Futbol Ligleri Oynanacaksa Basketbol Ligleri De Oynanmalı

Anadolu Efes antrenörü Ergin Ataman konuşmasında şunları söyledi. Ülkemizde ligin dörtte üçü oynandı, ligin lideriyiz, şayet futbol ligleri oynanacak ise basketbol ligleri de oynanmalı. yok sayılan bir lig benim kabul edeceğim bir durum olmadığı gibi ülkemiz açısından da ciddi bir prestij kaybı olacaktır. Her kulübün ayrı ayrı kendi dinamiği var, her kulüp gelir ve sponsorluk açısından bakıldığında durumdan etkilendi tüm dünyada maaşlarda indirme gidildi ama ülkemizde böyle bir durum söz konusu olmadı ya da ben böyle bir duyum almadım.

Euroleague’in Başlamasını İstiyoruz

Futbol konusunda UEFA Avrupa’nın büyük ligleri için bazı planlamalar yapıyor bizde Euroleague’in başlamasını istiyoruz. Temmuz ayında başlayacağı ve korona virüsten en az zarar gören ülkede 8’lik karşılaşma ile sezonun bitirileceği şeklinde duyumlar alıyoruz ama henüz bizlere net bir bilgi ulaşmadı. Eğer böyle bir karar alınırsa kulüplere daha erken bir zamanda bilgilendirme yapılmalı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.