Basketbol Kulüpleri FIBA Kararını Bekliyor

22.03.2020
405
A+
A-

Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan ertelenen ligler konusunda FIBA ve Avrupa liginin bir karar alması gerektiğini söyledi. Ligin bitirilmesi ya da ara verildiği ve devam edeceği şeklinde bir açıklama beklendiğini dile getiren Türkiye Basketbol Federasyonu Üst Yöneticisi Ömer Onan Avrupa basketbol liglerinin bu sonuca göre karar alacağını anlattı.

Gözümüz Kulağımız FIBA Ve Avrupa Liginde

Korona virüs nedeni ile ertelenen basketbol ligleri hakkında konuşan CEO Ömer Onan geniş kapsamlı bir toplantı yaparak tüm olasılıkları görüşeceklerini belirtti. “Gözümüz kulağımız Avrupa Basketbol dünyasının kalkanı olan FIBA ve Avrupa Liginde, onlarda da oyunlar ertelendi. Tüm Avrupa takımlarının teknik direktörleri ile temas halindeyiz hepimizin beklentisi FIBA ve Avrupa Liginin sezonun bitirildiği ya da devam edeceğini belirleyerek açıklaması hepimiz buna göre kararlar alacağız şimdi hiçbirimiz bir karara gidebilmiş durumda değiliz” dedi.

Sezonun Akıbeti Açıklanmalı

Dünyanın ilk kez böyle bir salgın yaşadığını ve bu nedenle ne yapacakları konusunda yetersiz kaldıklarını anlatan Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan “dünya Kovid 19 nedeni ile ne yapacağını şaşırmış durumda hepimiz böylesi bir salgını ilk kez yaşıyoruz tüm dünya insanları bu konuda acemi kimse ne yapacağını bilmiyor. Basketbol dünyasında da durum benzer kulüpler karar almada zorlanıyor, hepimiz birbirimiz ile diyalog halindeyiz eğer Avrupa Ligi ve FIBA bir karar verir ve sezonun devam mı ettiğini ya da tatile mi gidildiğini açıklarsa kulüplerde kendi kararlarını taraftarları ile paylaşacaktır” dedi.

Futbol Kadar Ağır Zarar Yaşamayız

Liglere verilen aranın basketbolda futbol kadar ağır zarar vermeyeceğini dile getiren CEO Ömer Onan “ basketbol kulüplerinde zarar futbol kulüplerinin gibi olmaz, basketbolda ertelemelere rağmen oyuncu kontratları ödenmeye devam eder sezonun iptal olması halinde ödenmez ama şimdi bizler oyuncularımıza idman yaptıramıyoruz endişemiz kulüplerin oyuncuları ile karşı karşıya gelmesi işte bu durumda FIBA’nın hukuk kurulunun alacağı kararda önemli olur” şeklinde konuştu. Erteleme kararı öncesi erkeklerde 11 , kadınlarda ise 5 takımın Avrupa’da maça çıktığını hatırlatan Ceo Ömer Onan bu takımları takip ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.