Barcelona'da Laporta Sesleri! Messi Kalacak Mı? » Spor Haber Ajansı

Barcelona’da Laporta Sesleri! Messi Kalacak Mı?

Barcelona’da Laporta Sesleri! Messi Kalacak Mı?
01.12.2020
339
A+
A-

Barcelona’da Bartomeu yönetiminin istifa etmesinin ardından gözler 24 Ocak’taki seçime çevrildi. Katalunya’nın etkili isimlerinin aday olduğu bu seçimde, futbol camiasının önceki yıllardan bildiği bir isim daha adaylığını koydu. 2003-2010 yılları arasında Barcelona başkanlığını üstlenen ve Barça’nın altın yılları olarak tarif edilen bu yıllarda büyük bir popülarite toplayan Joan Laporta, 10 yıl sonra yeniden adaylığını açıkladı.

Barcelona’yı yeniden hak ettiği yerlere, yepyeni bir yapılanmayla getirmeyi düşündüklerini söyleyen Laporta; göreve geldikleri ilk anda yapacakları işin Messi’yi kulüpte kalmaya ikna etmek olduğunu söyledi. Messi’nin gitme kararından cayabileceğini söyleyen Laporta, geçmişteki Inter’in Messi’ye olan ilgisini anlattı. Laporta; “Hayatta her şey olur. Diğer kulüplerden teklif alacağı kesin ama hep böyle teklifler aldı. 2006’da Moratti (Inter başkanı) 250 milyon avro önerdi ama hayır dedi. O zaman Messi ve ailesinin Barça’ya olan hayranlığını gördüm. 2006’da Messi’nin babası bana, bir baba olarak bu durumda ne yapacağını sordu. Bende kalmasının en iyisi olacağını söyledim.” sözleriyle Messi’yi kulüpte tutabileceğine inandığını basın mensuplarına aktardı.

Messi’nin ayrılma kararını alırken, özellikle yönetim odaklı problemler yaşadığını belirten ve röportajlarını örnek gösteren Laporta; “Israr ediyorum, Messi Barça’yı seviyor ve Barça’ya bir fırsat daha vereceğinden eminim. Birbirimize duyduğumuz saygı ve sevgiden, Barça ve kendisi için karar vermesine ve en iyisini yapmasına yardımcı olmak için uygun olduğunda onunla konuşma yeteneğimi kendimde görüyorum.” sözleriyle de Arjantinli süperstarın yönetimin ilk hedefi olduğunu bir kez daha belirtmiş oldu.

Barcelona'da Laporta Sesleri! Messi Kalacak Mı? 1

Mevcut teknik direktör Koeman’ın yerine bir diğer efsane oyuncu Xavi’yi getirme iddiaları da Laporta’nın gündemindeydi. Bu iddialara karşılık; Koeman’ın da Xavi gibi büyük bir Barça efsanesi olduğunu belirten Joan Laporta, kendisine zaman tanınması gerektiğini ve ileriki yıllarda Xavi2nin mutlaka Barça’da görev alacağını söyledi.

Barcelona başkanlığı görevinin ardından siyasette rol alan Joan Laporta, kulüp kongresinin etkili isimlerinden biri. Bu seçimde Laporta’nın en önemli rakibi olarak, Katalan medyasının önemli ismi Victor Font görülüyor. Font’un da ilk hedefi Messi’yle yeni bir anlaşma yapmak. Lionel Messi’nin sözleşmesi Haziran ayında sona eriyor.

Haber: Tuğçe Uygur / Spor Haber Ajansı (Dış Haberler)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.