Aziz Yıldırım Beraat Etti » Spor Haber Ajansı

Aziz Yıldırım Beraat Etti

Aziz Yıldırım Beraat Etti
06.11.2020
383
A+
A-

3 Temmuz 2011’de başta Fenerbahçe olmak üzere pek çok Süper Lig kulübüne yönelik açılan şike davası, Yargıtay’ın usul eksikliği nedeniyle bozması sonucunda yeniden görülmekteydi. Bugünkü duruşmada dava sonuçlandı. Aziz Yıldırım, Mecnun Otyakmaz ve Şekip Mosturoğlu’nun beraatine karar verildi.

2016 yılından beri görülen yeniden yargılama davası, en son 16 Temmuz 2020’de görülmüş ve 6 Kasım 2020’ye (bugün) ertelenmişti. Fenerbahçe başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri Fethi Pekin ile Burak Kızılhan’ın katıldığı davada; Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım gibi isimler de yerini aldı.

Aziz Yıldırım Beraat Etti 1

Bugünkü davanın sonucunda Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Sivasspor başkanı Mecnun Otyakmaz, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi gibi isimler; “Futbolda Şike” davasından beraat ettiler. Sanıklardan Hakan Karaahmet “konut dokunulmazlığı ihlaline azmettirme” suçundan 6 bin TL ile cezalandırılırken, Selim Kımıl ise “tehdit” suçu nedeniyle 1 yıl 4 ay hapse çarptırıldı.

Fenerbahçe’nin 2011-12, 2013-14 ve 2014-15 sezonlarında Avrupa’dan men cezasına çarptırılmasına ve şikeyle yargılanması nedeniyle itibar zedelenmesine yol açması nedeniyle; kulübün zararının karşılanmasına yönelik TFF ve UEFA’ya tazminat davası açması bekleniyor.

Haber: Mehmet Türk / Spor Haber Ajansı (Fenerbahçe)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.