Aykut Kocaman’a Belçika’dan Talip Çıktı

Aykut Kocaman’a Belçika’dan Talip Çıktı
15.04.2020
609
A+
A-

Geçtiğimiz sezonda Konyaspor’u çalıştıran teknik direktör Aykut Kocaman’a Belçika takımlarından Royal Antwerp talip oldu. Uzun yıllar Fenerbahçe’yi çalıştıran tecrübeli teknik adam 2010 ile 2013 yılları arasında Fenerbahçe teknik direktörlüğü görevini yürüten ve takım ile Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi yarı final gördü.

Konyaspor’a Türkiye Kupasını Kazandırdı

2014 ile 2017 tarihlerinde Konyaspor teknik direktörlüğüne getirilen 2917 – 2018 tarihlerinde yine Fenerbahçe’ye geldi. 2018 yılından bu yana kadar Konyaspor’da tekrar teknik direktörlük yapan başarılı çalıştırıcı Aykut Kocaman Konyaspor’u ligde üçüncü sıraya taşıyarak 2017 yılında Konyaspor’a Türkiye Kupasını kazandırdı. Konyaspor’a ikinci kez döndüğünde önce ki başarılı çalışmalarını sergileyemeyen teknik direktör Konyaspor teknik adamlığını bıraktıktan sonra başka bir takımın başına geçmedi.

Royal Antwerp Aykut Kocaman’a Teknik Direktörlük Teklifi Götürdü

Belçika basınında yer alan habere göre Belçika’nın takımlarından olan Royal Antwerp’ten Aykut Kocaman’a teknik direktörlük teklifi götürüldü ancak henüz bir geri dönüş sağlanmadı. Belçika basınından Voetbal24’ün yaptığı habere göre Royal Antwerp 55 yaşında ki başarılı teknik direktörü takımın başına getirmek istiyor, kulübün Marc Wilmots ile de ilgilendiği ancak Marc Wilmots’un Fenerbahçe teknik direktörlüğüne sıcak baktığını bu nedenle ondan vazgeçildiğini yazan Belçika basınından Voetbal24 kulübün bu neden dolayı Marc Wilmots transferinden vaz geçerek Aykut Kocaman üzerinde yoğunlaşıldığını açıkladı. 

Kocaman Halen Teklife Bir Cevap Vermedi

Belçika’nın en fazla takip edilen basınından olan Voetbal24 yaptığı haberde Fenerbahçe ve Konyaspor teknik direktörlüklerinde ki başarısı ve takımları taşıdığı noktayı değerlendiren Royal Antwerp teknik adama kulüp adına teklif götürmüş ancak tecrübeli çalıştırıcı Aykut Kocaman halen teklife olumlu ya da olumsuz bir cevap vermemiş. Aykut Kocaman Fenerbahçe’de top koşturduğu dönemde yani futbolculuk yaptığı süreçte attığı goller ile üç kez Süper Lig Gol Kralı seçilmişti, Kocaman teknik direktörlük kariyerine 2000 yılında İstanbulspor ile başladı ve Malatyaspor ve Ankaraspor’u da çalıştırdı. 8 sezon Fenerbahçe’de top koşturan Aykut Kocaman 1996 yılında İstanbulspor’a transfer oldu ve oyunculuk yaşamını burada noktaladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.