At Yarışları Başladı » Spor Haber Ajansı

At Yarışları Başladı

At Yarışları Başladı
11.06.2020
1.177
A+
A-

20 Mart tarihinde korona virüs arası veren at yarışlarında 82 günün sonunda start verildi. Türkiye Jokey Kulübü İstanbul ve Elazığ hipodromlarında yarışların başlaması konusunda başlama düdüğünü çaldı. Covid 19 salgının etkilediği sektörlerden olan atçılık sektörü yeniden başladı, sektör aktörleri derin bir nefes aldı ve hem psikolojik hem de ekonomik olarak rahatladı.

Sektör Eski Günlerine Dönme Heyecanını Yaşıyor

20 Mart tarihinde yarışlara ara verildi ancak atların bakımı ve antrenmanları yasak sürecinde de devam etti, masrafı fazla olan sektör eski günlerine dönme umudunu ve heyecanını yaşıyor. Kazasız ve belasız bir yarış sezonu dileyen Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı 80 gün sonra yarışlara başladık adeta sektör bu süreçte dura noktası yaşadı, yeni sezonun herke için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.

tedbirler konusunda ağır yaptırımlar uygulayacağız

Yarışlarda alınacak tedbirlere değinen Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı hipodromlarda maskesiz gezmek kesinlikle yasak bu konuda ağır yaptırımlar uygulayacağız, sağlık Bakanlığımızın verdiği talimatlara bizde ilave tedbirler koyduk, önlemler üst düzeyde olacağı gibi yarışlar seyircisiz oynanacak ifadelerini kullandı.

Pandemi Sürecinde Hipodromlarda Hayat Durmadı

Yaşanan süreci değerlendiren Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı yarışların durduğu süreçte sektörün çok ciddi sorunlar yaşadığını dile getirdiği konuşmasını şu cümlelerle paylaştı. 80 günü aşan pandemi sürecinde hipodromlarda hayat durmadı, atlarımız yaşayan bir canlı bakımları gerekli, doyurulmaları, sularının verilmesi, her gün hareket halinde olmaları lazım. Bu nedenle sektörde yarış olmadı ama hayat sürdü bu durumda maliyetlerde bir azalma yaşanmasına engeldi, maliyetler devam etti ama gelir olmadı.

Dünü Unutup Yarınlara Bakma Zamanı Geldi

Yarışlar başladı artık geçmişi bir kenara koyup dünü unutup yarınlara bakma zamanı geldi, her şeyin başı, her şeyden önemli olan sağlık bunun için Sağlık Bakanlığımızın ve bilim kurulumuzun vereceği tüm talimatlara uyacağız. Cumhurbaşkanımız hipodromların açılmasını duyurduğunda tüm camia havalara uçtuk, Cumhurbaşkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum, dilerim bu yarış sezonu kazasız, belasız ve bol kazançlı geçer. Kaybedilen günlerin telafisini kısa zamanda yapmayı umut ediyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.