Artık Öz Kaynaklarımıza Dönme Zamanı

01.04.2020
456
A+
A-

Altınordu başkanı Seyit Mehmet Özkan kulüplerin artık yerli futbolcu üretime geçme vaktinin geldiğini söyledi. Alt yapıya yaptığı yatırımlar ve yetiştirdikleri oyuncular ile adından söz ettiren Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan Türk futbolunun yerli oyuncuya dönüşünün başladığını ifade etti.

Önemli Bir Futbolcu Kaynağımız Var

Özkan artık kaynaklarımıza dönme zamanı, kulüpler eğer kendi çocuklarına yatırım yaparlarsa karşılığını alırlar, önemli bir futbolcu kaynağımız var ama bizde işler yabancı oyuncular ile götürülmeye çalışılıyor dedi.

Devlet Futbol Adına Yaptırımlar Uygulamalı

Altınordu başkanı Seyit Mehmet Özkan konuşmasına şu sözler ile devam etti. “Cengiz Ünder, Çağlar Söyüncü, Kaleci Berke, Melih Demiral, Ozan Kabak ve daha pek çoğu bunlar bizim çocuklarımız ve her biri Avrupa liglerinde başarılara imza atıyorlar demek ki bizim çocukların genetik anlamda bir eksikleri yok, bizim eksiğimiz kulüplerin onlara fırsat vermemesi ve yeteri kadar desteklememesi, yatırımı onlara yapmaması. Devletin Türk futbolu için öz kaynak sistemine yatırım yapılması konusunda bazı yaptırımlar almasının vaktidir. Kulüpler kendi gayretleri ile alt yapıya yatırım yapmayı düşünmüyorlar ama devlet böyle bir karar alırsa süper olur.

Taşın Altına Hiç Kimse Elini Koymuyor

Evet, herkes hevesli, olsun isteniyor ama taşın altına hiç kimse elini koymuyor, herkes borçlarını çevirmekle ya da günlük başarılar ile meşgul. Ortalama 10 yıllık bir yatırım süreci bu durum ve bu nedenle risk alan kulüp olmuyor, bu yüzden devlet kulüplere karşı bunu bir yaptırım olarak karşılarına koymalı.” Süper Ligi düşünmenin henüz erken olduğunun altını çizen Altınordu başkanı Seyit Mehmet Özkan yetiştirici ve yarışmacının aynı potada erimediğini dile getirerek genç oyuncular ile deneyimli oyuncuları mümkün olduğu sürece birlikte çalıştırdıklarını anlattı. Başkan Özkan kulübün şampiyonluğa oynaması için daha zamanlarının olduğunu vurguladı. Korona virüs salgını konusunda da konuşan Altınordu başkanı Seyit Mehmet Özkan böyle bir durumu dünyanın ilk kez gördüğünü hatırlatarak salgının durmasını ve insanlığın ve liglerin kaldığı yerden devam etmesini dilediklerini sözlerine ekledi ve liglerin bu şekilde sonlanmasını beklediğini belirtti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.