Arda Turan’dan Transfer Sonrası Açıklamalar

Arda Turan’dan Transfer Sonrası Açıklamalar
13.08.2020
257
A+
A-

Galatasaray‘a 9 yıl aranın ardından geri dönen ve 1+1 yıllık sözleşme imzalayan Arda Turan, transferinin ardından açıklamalarda bulundu.

Transferinden dolayı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e teşekkür eden Arda, “İlk önce Fatih Hocam’a teşekkür etmek istiyorum. Hayatımdaki bütün duyguları bana yaşattı ve bana kendimi hep iyi, özel hissettirdi. Bu transfer döneminde de bana kendimi yine özel hissetmemi sağladığı için ona çok teşekkür ederim. Konu çok basitti. Hoca, benim için böyle bir şey diyorsa, ben sonuna kadar hocanın yanında dururdum” şeklinde konuştu.

Arda Turan’dan Transfer Sonrası Açıklamalar 1

Arda, “Hoca, ekranlar önünde ‘Arda’yı istiyorum, herkes ikinci bir şansı hak eder.’ dedikten sonra ben tamamiyle transfer konusunu kapattım. O günden, bugüne kadar gelen tüm transfer tekliflerini hiç düşünmeden reddettim” dedi. Galatasaray’a transferinin neden daha önce gerçekleşmediği hakkında konuşmalarda bulunan 33 yaşındaki futbolcu, “Eylül 1-7 arası sadece birkaç kulüp ve Galatasaray opsiyon kalacaktı. ‘O zaman Galatasaray’a gelmem daha rahat olur, sizi de maddi olarak rahatlatırım’ demiştim ama o zamanki yönetim, başkan, bunu uygun görmediler. İlk o zaman gelmek istemiştim. Ayhan Hoca’yla, Igor Tudor vardı. Galatasaray’a şöyle demiştim, ‘Barcelona’da oynamazsam, kendimi önemli hissetmezsem, bana çok teklif var. Ağustos sonunu bekleyin.’ Neden Çünkü ağustos ayının 30’unda Avrupa’da transfer bitiyordu” dedi.

Barcelona’dan ayrılık sürecine de değinen Arda, “Ben, Atletico Madrid’in 10 numarası olarak oraya gittim, önemli bir oyuncu olarak. Önemli de bir rol aldım ama sonrasında, Ernesto Valverde gelince, beni önemsiz hissettirince, konu oraya gitti. Barcelona da olsa, dünyanın en önemli takımı da olsa, ben kendimi mutlu hissetmediğim yerde durmam. Para, pul benim için hiçbir zaman konu değildir. Lionel Messi, Luis Suarez ve Neymar’dan sonra en iyi istatistiği yaptığımda, Valverde takımın başına gelip, hazırlık maçları dâhil beni doğru düzgün oynatmayınca, ben orada konuyu kapattım. Ayrılık kararı, tamamıyla benim. Valverde dâhil hiç kimse bana, ‘Arda, buradan ayrıl’ demedi” ifadelerini kullandı.

“O arada milli takımda yaşanan süreçler. Bir anda kendimi tekrardan ülkeye dönüp ispatlama gereği hissettim. Karar doğru muydu, yanlış mıydı, hatalı mıydı? Bugün dahi söylüyorum, ben kimseden 1 lira para istemedim. Bugün de aynı. Milli formayla parayı yan yana koyacak bir insan değilim. Bu, hayatım boyunca çok ağrıma gitti. Ben, onu namus olarak üstümde taşıdım hep. Şu anda 77 kiloyum. Atletico Madrid’de de bu kiloyla oynuyordum. Hayatım boyunca yağ oranımın en düşük olduğu seviyedeyim” dedi.

“Zaten Falcao ile konuşuyorduk. Falcao’nun ne yapacağını, televizyonda izlerken bile biliyorum. O da oynadıkça ritim bulabilen, hissettikçe kazanmayı daha çok isteyen ve futbol için aç bir oyuncu. Fatih hoca onu daha iyi gözlemlemiştir. Yeni sezonda çok daha iyi olacaktır. UEFA Avrupa Ligi de bizim için şans olabilir. Hocamın, Falcao’nun ve benim sahip olduğum bir kupa. Alıştığımız başarıyı yeniden tekrarlayabiliriz. Avrupa Ligi de bu sene bunun için iyi bir fırsat olabilir. Bu sene için hedefimiz; lig şampiyonluğu, Avrupa Ligi şampiyonluğu ve Türkiye Kupası. Artık; Türkiye’deki başarılar yerine Avrupa’daki başarıların bizim için daha kıymetli olacağını düşünüyorum. Avrupa Ligi de bu sene bunun için iyi bir fırsat olabilir” dedi.

Özel hayatıyla ilgili konuşan Arda, ”Özel hayatımda yaptığım hatalar, sahadaki kredimi bitirdi. Bu konuyu, oturup sabaha kadar tartışabiliriz. Başakşehir kariyerim, olmadı” dedi. 33 yaşındaki futbolcu, yaşadığı problemlerin saha içini de etkilediğini belirtip, ”Sahaya bir türlü kafam rahat çıkamıyordum. Kendi hatalarım, anlatamadığım, ispatlayamadığım haklılıklarım beni mahvetti. Her gece bunları düşündüm. Yaptıklarımı kabul ediyorum, ama yapmadıklarımın yükü de bana biniyor” şeklinde konuştu.

Haber: Yakup Aydın / Spor Haber Ajansı (Galatasaray)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.