Alt Ligler Maça Çıkmayabilir

Alt Ligler Maça Çıkmayabilir
01.06.2020
205
A+
A-

Alt liglerde korona virüs endişesi sürüyor, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından temmuz ayında başlaması belirlenen alt liglerde ki birçok takımın sahalara dönemeyeceğini ifade eden Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam kulüplerin sporcu dahi toplayamayacağını savundu.

Korona Virüs Endişesi Kadrolara Yansıyor

Futbolda geri dönüş için hazırlıklar sürüyor, uzun aradan sonra antrenmanlara başlayan kulüplerde korona virüs testleri de yapılmaya devam ediyor. 12 Haziran’da başlayacak liglerin ardından alt liglerde temmuz ayında start verecek ancak alt lig kulüplerinde tedirginlik ve endişe sürüyor. Konu hakkında konuşan Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam amatör kulüplerde ki korona virüs endişesi kadrolara yansıyor.

25 Temmuz Tarihinde Süper Amatör Ligi Başlatacağız

Alt lig takımları kadro kurmakta, futbolcularını sahaya indirmekte zorlanıyor dedi. 18 Temmuzda Türkiye Futbol Federasyonun açıkladığı takvime göre bölgesel amatör ligler başlayacak diyen Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sadri Atam biz de buna bağlı olarak 25 Temmuz tarihinde süper amatör ligi başlatacağız dedi.

25 Temmuz’u Öngöremiyoruz

Başkan Sadri Atam takımların oynayacağı ve antrenman yapacağı sahalarda dezenfektan çalışmalarına başladık, federasyondan tüm veriler gönderildi, testler ve soyunma odalarının bilgisine kadar tüm detayları federasyon kulüplere iletiyor. Sporcuları toplama konusunda sıkıntı yaşayan birçok takım var, bölgesel amatör ligi profesyonel bir lig orada takımların sahaya ya da maçlara çıkmama gibi bir lüksü yok ancak daha alt liglerde karşılaşmaları oynatma imkanımız pek mümkün görünmüyor. Birkaç kulüp şu an ki şartlarda maça çıkamayabilir, sporcularının büyük kısmı şehir dışında hatta öğrencilerden oluşuyor, oynatmak bu aşamada zor gibi görünüyor, şimdiden 25 Temmuz’u öngöremiyoruz, umarım hastalıktan kurtuluruz ve oyuncular toplanabilir dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.