Almanya Ligleri Mayıs’ta Başlıyor

Almanya Ligleri Mayıs’ta Başlıyor
08.04.2020
605
A+
A-

Almanya’da liglerin Mayıs ayı başında başlama olasılığı olduğunu ifade eden Kenan Karaman korona virüs neden ile karantina altında olduklarını söyledi. Almanya’nın Bundesliga takımlarından olan Fortuna Düsselforf’ta oynayan Kenan Karaman kulübün verdiği antrenman kurallarına uymamaları halinde ceza aldıklarını belirtti.

Temas Etmeden Antrenman Yapıyoruz

Korona virüse karşı Fortuna Düsselforf’ta alınan tedbirleri anlatan milli oyuncumuz Kenan Karaman “her 15 dakika ara ile 2 kişi sahaya geliyor, ayrı 5 kadar istasyon var ve ikişer grup istasyonları değişiyoruz. Temas etmeden antrenman yapıyoruz şimdilik bu şekilde doğru ilerlendiğini düşünüyorum” dedi. Maçların seyircisiz oynanacağını düşündüğünü dile getiren 26 yaşındaki oyuncu Almanya’da liglerin mayıs ayı başında başlayacağını belirtti. Genellikle evde vakit geçirdiklerini anlatan Kenan Karaman fiziksel açıdan bir düşüş yaşamadıklarını dile getirerek şunları söyledi.

Takım Antrenman Yapmazsak Ceza Kesiyor

“Takım her gün için bize koşu veriyor, dijital saat ve telefonlarımıza bağlıyoruz ve koşuyoruz takım bunu izliyor şayet antrenman yapmazsak ceza kesiliyor. Her oyuncu için ayrı soyunma odaları var, antrenmanlardan sonra birlikte yemek dahi yemiyoruz direk evlerimize dağılıyoruz. Duş aldıktan sonra temas etmemek için birlikte yemek yemiyor evlerimize gidiyoruz. Almanya’da Mayıs ayı başında seyircisiz olarak liglere başlamak istiyorlar hedef Haziran sonuna kadar ligleri tamamlamak. Oynanacak 9 hafta var ve federasyon kesinlikle bunların bitirilmesi yönünde kararlı, 9 maçta seyircisiz oynanacak, seyircisiz maçta motive olmak zor, seyirci yokken maça konsantre olmak çok kolay değil ama bizler kendimizi buna göre hazırlıyoruz. Motive olmuş bir şekilde 9 maçı tamamlamamız lazım kendimizi ona göre ayarlayacağız.

Yaşanan Bu Durum Futbolcular İçin Sanki Bir Hazırlık Dönemi

Birkaç hafta içinde eski günlerde olduğu gibi formumuza döneriz, sıkı çalışıyoruz. Yaşanan bu durum futbolcular için sanki bir hazırlık dönemi oldu, her ne kadar evde vakit geçirip istediğimiz formu yakalayamasak ta formdan düşmemek için sürekli idmanlar yaptık. Mayıs ayı başında ligler başlar yeşil sahalara dönülürse bizler oynamaya hazırız, 9 maçı tamamlamak ve başarı ile sonlandırmak istiyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.