Ali Koç Ve Semih Özsoy Disipline Sevk Edildi » Spor Haber Ajansı

Ali Koç Ve Semih Özsoy Disipline Sevk Edildi

Ali Koç Ve Semih Özsoy Disipline Sevk Edildi
11.06.2020
392
A+
A-

Fenerbahçe başkanı Ali Koç ve yönetici Semih Özsoy Türkiye Futbol Federasyonu hukuk müşavirliği tarafından sportmenliğe aykırı açıklamalar yaptıkları gerekçesi ile Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Türkiye Futbol Federasyonu hukuk müşavirliği tarafından ile Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilen sarı lacivert kulübün başkanı Ali Koç ve Semih Özsoy’un sevk nedeni yaptıkları açıklamalar.

Özdemir’in İhraç Edilebileceğini Açıklamışlardı

Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir’in Fenerbahçe’yi hedef alarak şike konusunda artık böyle bir durum yaşanmıyor açıklamasına sert tepki gösteren taraftarın taleplerini dile getiren başkan ve yönetici federasyon başkanının ihraç edilme olasılığının altını çizmişti. Başkan Ali Koç ve Semih Özsoy Fenerbahçe’ye yapılan saldırının ortaya çıktığını ifade ederek başkan Nihat Özdemir’in Fenerbahçe’den ihraç edilebileceğini hatta federasyonda ki görevinden de istifa etmesi gerektiği açıklamasında bulunmuşlardı. Olayların tepkilerin artması üzerine Özdemir Fenerbahçe’ye mektup yazmıştı.

Sevkin Nedeni Sportmenliğe Aykırı Açıklamalar

Konu hakkında bir açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu sevk raporlarını yayınladı. Duyuruda Fenerbahçe kulüp başkanı ve yöneticisi 5 Haziran ve 7 Haziran 2020 tarihlerinde kulüp resmi internet sitesinde, 5 Haziran 2020 tarihinde ise FB TV’de yaptıkları sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeni ile futbol disiplin talimatının 38. maddesi uyarınca Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi açıklamasına yer verildi. Türkiye Futbol Federasyonu hukuk müşavirliği tarafından yapılan sevk işlemi hakkında yapılan açıklamada federasyon duyurusunda şu bilgilere yer verildi.

Tedbirsiz Olarak Futbol Disiplin Kuruluna Sevk Edildiler

Fenerbahçe AŞ kulübü başkanı Ali Yıldırım Koç 5 ve 7 Haziran 2020 tarihlerinde kulübün resmi internet sitesinde, 5 Haziran 2020 tarihinde FB TV’de sportmenliğe aykırı açıklamalar yapmıştır bu nedenle Futbol disiplin talimatının 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak Futbol Disiplin Kuruluna sevk edildi. Fenerbahçe kulübü idarecisi Semih Özsoy ise 5 Haziran 2020 tarihinde ki FB TV’de ki yayınında sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunması nedeni ile aynı şekilde futbol disiplin talimatı 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak Futbol Disiplin Kuruluna sevkine karar verilmiştir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.