Ali Koç - Jesus Teması Resmileşti! » Spor Haber Ajansı

Ali Koç – Jesus Teması Resmileşti!

Ali Koç – Jesus Teması Resmileşti!
26.04.2022
181
A+
A-

Aralık ayından bu yana teknik direktör arayışları devam eden Fenerbahçe; koltuğun yeni sahibini bulma konusunda en somut adımları yakın dönemde attı. Ocak ayında göreve sezonu tamamlaması isteğiyle İsmail Kartal’ı getiren sarı lacivertli ekip; yeni sezon için çalışmalarını devam ettirdiğini sürekli olarak belirtmekteydi. Ancak İsmail Kartal döneminde yaşanan yükseliş; takımdaki antrenör hesaplarının da karışmasına yol açmıştı. Başkan Ali Koç’un birkaç gün önce yaptığı hamle, okların yeniden yabancı antrenör lehine döndüğünü gösterdi.

Hafta sonu basında yer alan haberlerde, Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Portekiz’e hareket ettiği ve teknik direktör meselesini çözüme kavuşturmak istediği belirtilmişti. Jorge Jesus iddiaları bu nedenle yükselişe geçerken, bugün itibarıyla basına çıkan bir fotoğraf da bu iddiaları resmileştirdi. Ali Koç’un Jorge Jesus’la birlikte verdiği fotoğraf; transfer görüşmelerinin başladığının net bir işareti olarak yorumlandı. Başkan Ali Koç’un özel uçağıyla Portekiz’e gitmesiyle fark edilen bu süreç, haberin kanıtlarıyla birlikte ortaya çıkmasıyla somutlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı Da Var!

Başkan Ali Koç ve Jorge Jesus’un olduğu fotoğrafta başka insanların da bulunduğu gözlemlenmekte. Bu insanlar içerisindeki en önemli figürün ise; Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa olduğu öğrenildi. Fotoğrafta Jesus ve Koç’un arasında duran de Sousa; başarılı teknik adamın yakın arkadaşı olması sebebiyle bu karede bulunmakta. Ali Koç’un Jesus’la olan temasını sıkılaştıran ismin de, yine ülkenin Cumhurbaşkanı olduğu öğrenildi. Jesus ve Koç’un Aralık ayından beri temasta olduğu iddia edilirken; yüz yüze görüşmenin de final detaylarını konuşmak amacıyla yapıldığı öngörülüyor.

Ali Koç - Jesus Teması Resmileşti! 1

Lizbon’da yapılan görüşme sonunda, Jesus’un Fenerbahçe’nin projesini çok beğendiği ve çalışmaya sıcak baktığı iddia edildi. Arap Yarımadası’ndan gelen tekliflerin de olduğunu Koç’la paylaşan Jesus; buna rağmen Türkiye fikrini ilginç bulduğunu söyledi. Fenerbahçe’yle alakalı ilk araştırmalarını yaptığı öğrenilen Juan Jesus’un; teknik heyetini yeniden bir araya getirdiği ve yoğun bir şekilde sarı lacivertli ekibin üzerine çalıştığı sosyal medyaya yansıdı. Tecrübeli antrenörü takımın başına getirerek tüm takımı kendisine teslim etmek isteyen Ali Koç; sözleşme görüşmelerini de tamamlayarak sezon bitmeden Jesus’u kamuoyuna duyurmayı hedefliyor.

90’lı yıllardan itibaren teknik direktörlük kariyerine start veren Jorge Jesus; 2000’li yıllara dek alt seviyede pek çok ekibin başında bulundu. Yükselişini neredeyse kesintisiz sürdüren Portekizli antrenör; 2008’de Braga’nın, 2009’da ise Benfica’nın başına geçti. İlk Benfica dönemindeki başarılarının ardından iki sezon Sporting’te de görev alan Jesus; Arabistan ve Brezilya maceraları sonrasında yeniden Benfica’ya döndü. İkinci döneminde istediği çıkışı yakalayamayan 67 yaşındaki çalıştırıcı, şu an yükselişte olan isimleri transfer etmesiyle de takdir topladı. Kariyerinde 4 Lig ve 1 Libertadores şampiyonluğu bulunan Jorge Jesus; Aralık 2021’den bu yana takım çalıştırmamakta.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.