Aleksander Sörloth İçin Transfer Savaşı Sürüyor » Spor Haber Ajansı

Aleksander Sörloth İçin Transfer Savaşı Sürüyor

Aleksander Sörloth İçin Transfer Savaşı Sürüyor
29.05.2020
343
A+
A-

Sezon başında Premier Lig kulüplerinden Crytial Palace takımından 2 yıllığına Trabzonspor tarafından kiralanan Aleksander Sörloth performansı ile herkesi kendisine hayran bıraktı. Oyuncunun kulüpte kalması konusunda sözleşmesinde bulunan 6 milyon euroluk çıkış maddesine güvenen Karadeniz fırtınası ortaya çıkan başka bir maddeden sonra harekete geçti.

Transfer Gündeminde En Çok Konuşulan İsim

Sezonda attığı goller ile bordo mavili takımı şampiyonluğa taşıyan oyuncular arasında olan Norveçli oyuncu Sörloth için transfer savaşı tüm hızı ile sürüyor, yıldız futbolcu transfer gündeminde en çok konuşulan isim oldu. İspanyol devi Real Madrid, Atletico Madrid, Premier ligden Chalsea, İtalya SeriA takımlarından Napoli’nin transfer konusunda listesinde yer alan bordo mavili kulübün yıldızı Aleksander Sörloth için kulüplerin görüşmeleri başlattığı iddia edildi.

15 Milyon Euro’ya Serbest Kalır Maddesi Sıkıntı

Bu iddiaların ardından açıklama yapan Sörloth transfer konularını sezonun sonuna bırakalım, önceliğim Trabzonspor ile birlikte şampiyon olmak, bunu başarmam halinde çok daha iyi teklifler alacağımı biliyorum şeklinde konuştu. Transfer konusunu sezon sonuna bırakmak isteyen başarılı golcü Norveçli oyuncu Aleksander Sörloth’a teklifler gelmeye devam ediyor. Bordo Mavili takım 6 milyon vererek oyuncunun tapusunu alması halinde sözleşmede yer alan buy out yani 15 milyon Euro’ya serbest kalır maddesi nedeni ile sıkıntı yaşayacak.

Yıllık 1,5 Milyon Euro Kazanan Oyuncuya Yeni Teklif

Ancak Trabzonspor sözleşme maddesinde yer alan 15 milyon Euro rakamını 30 milyon Euro yaparak oyuncunun tapusunu almakta kararlı, Karadeniz fırtınası sezon sonunda oyuncu ile masaya oturarak bu maddenin kaldırılması konusunu görüşecek, yıllık 1,5 milyon Euro kazanan oyuncuya yeni teklif yapılarak maddeden vazgeçilmesi istenecek. Kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu Aleksander Sörloth ile görüşerek oyuncunun kafasını rahatlatacak ve sezona motive olmasını sağlayacak. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.