Aceleci Değil Temkinli Davranılmalı

Aceleci Değil Temkinli Davranılmalı
15.05.2020
471
A+
A-

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim 12 Haziran tarihinde başlayacak ligler ile ilgili sessizliği bozdu. Kulüp televizyonunda konuşan teknik adam aceleci değil temkinli davranılması gerektiğini söyle. Liglerin ertelenme kararı öncesinde korona virüs hakkında yaptığı basın toplantısında ki konuşmalarını hatırlatan başarılı çalıştırıcı ilk kelamı biz ettik, çıkıp konuşmak kolay değildir, ben ne konuşmaktan ne söylemlerimin rahatsız etmesinden çekinmem.

Karar Vermek Sorumluluk Almak Çok Zor

Belki o anlarda ki hararet ile sesimi yükselttim, Beşiktaş maçı sonrası son 10 maçı kaybetmeyen sakat ya da cezalı oyuncusu olmayan bir takım olarak ilk kelamı ettim, bugün test sonuçları pozitif çıkan herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, Ahmet Nur Çebi’yi de aradım dedi. Kolay bir süreçten geçilmediğinin altını çizen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim kolay bir süreç değil karar vermek sorumluluk almak çok zor psikolojik, idari, ekonomik ve sosyal hasarın bedelini ödemek kolay değil saygı duyuyorum dedi. Terim konuşmasında şu ifadeleri kullandı.

Kimse Net Olarak Oynansın Ya Da Oynanmasın Diyemiyor

UEFA’nın beklentilerini, kulüplerin dağılan ekonomilerini her şeyi düşünüyorum ama insan hayatının söz konusu olduğu durumlarda bu belirsizliğin sürdüğü koşullarda aceleci olmaktansa temkinli davranmak gerekir. Tüm liglerden meslektaşlarım ile fikirlerimizi paylaşıyoruz hiç kimse net olarak oynansın ya da oynanmasın diyemiyor ama oynanmaması son istek. Oynanacak ise doğru zamanda en yüksek tedbirler alınarak ligler oynanmalı. Halen bir belirsizlik hâkim, sorumlu bulanamayan bir durum içinde bırakılıyoruz, korona virüs testini semptomlar ile karşılaşılmadan yaptıramıyoruz, diyelim testi bir şekilde yaptırdınız ve sonucunuz negatif çıktı. Akşam eve giderken markete uğruyorsunuz o zaman testin ne anlamı kalıyor. 

Dünyanın En İyi Sağlık Sistemine Sahibiz

Dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahip ülkeyiz, buna çok güvendim ve bu nedenle hiçbir oyuncumun ülkelerine dönmelerine izin vermedim diyen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim sözlerini şöyle tamamladı. Onlara korona virüs salgını sürecinde en güvenli ülkenin Türkiye olduğunu, sağlık sistemimizin çok iyi olduğunu, en iyi mücadeleyi verdiğimizi ve gitmemeleri gerektiğini anlattım, onlar beni kırmadı benim de ne kadar haklı olduğum ortaya çıktı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.