Abdülkadir Ömür'den Sakatlık Şoku » Spor Haber Ajansı

Abdülkadir Ömür’den Sakatlık Şoku

Abdülkadir Ömür’den Sakatlık Şoku
20.01.2021
494
A+
A-

Trabzonspor‘un genç yıldızı Abdülkadir Ömür, 3-1 galibiyetle biten Konyaspor maçında ağır bir sakatlık geçirdi. Ömer Ali Şahiner’in maç içerisinde yaptığı müdahalenin ardından yerde kalan Abdülkadir Ömür, oyundan çıkmak zorunda kaldı.

Maçın 24. dakikasında yaşanan bu olayın ardından Trabzonspor taraftarları, Abdülkadir’den gelecek haberi beklemekteydi. Trabonspor kulübü doktoru Hakan Çelik’in açıklaması; hem Trabzonspor taraftarını hem de ülkedeki tüm futbol severleri üzdü.

Abdülkadir Ömür'den Sakatlık Şoku 1

Çelik’in; “Oyuncumız Abdülkadir Ömür’ün Konyaspor maçında aldığı darbe sonucu sağ ayak bileğinde lateral malleolde kırık oluşmuştur. Futbolcumuzun tedavisi planlanmaktadır.” şeklinde açıkladığı durum, milli oyuncunun durumunun ciddiyetini göstermiş oldu. Geçtiğimiz yıl da menüsküs sakatlığı geçiren Abdülkadir Ömür, bir yıl sonra bir kez daha uzun süreli bir sakatlık geçirmiş oldu. Trabzonspor’un ve Türk futbolunun çok şey beklediği oyuncu; 21 yaşında ikinci büyük sakatlığını yaşadı ve kariyeri adına korkutan bir sürece girmiş oldu.

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu ise, Abdülkadir Ömür’ün sakatlığının ciddiyetini öğrendiklerini ve bu durum karşısında çok üzgün olduklarını söyledi. Ağaoğlu; “Maalesef kırık var, çok üzücü. Abdülkadir’in şanssızlığı, geçen sene menisküs ameliyatı oldu, 5-6 ay sahalardan uzak kaldı. Şu anda da durumu çok iyi gözükmüyor, sıkıntılı.” şeklinde konuştu. Milli oyuncunun sahalardan ne kadar uzak kalacağı resmi olarak açıklanmasa da, minimum 3-4 ay maça çıkamaması bekleniyor.

Haber: Turan Yaman / Spor Haber Ajansı (Trabzonspor)

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.