6 Temmuz Sürpriz Kuponu » Spor Haber Ajansı

6 Temmuz Sürpriz Kuponu

6 Temmuz Sürpriz Kuponu
06.07.2021
282
A+
A-

3 Temmuz 2021 perşembe günü oynanacak maçlar arasından seçilen iddaa sürpriz kuponu; bu yazıda sizlerle buluşuyor.

İtalya – İspanya (22:00) MS1 – 2.14

Avrupa Şampiyonası’nda yarı final heyecanı İtalya ile İspanya arasında oynanacak ilk maçla başlıyor. İtalya’nın oyunu, Türkiye’yle oynadıkları maçtan bu yana gelişerek ilerliyor. Orta sahanın presi ve hareketliliğinden yola çıkarak oluşan dinamik bir futbol kurgulayan İtalya; Avusturya maçı haricinde bu oyunla sonucu net bir şekilde almayı başardı. Avusturya’yla oynanan maçta ise pres gücünün fiziksel olarak rakibe işlememesi, sıkıntıyı yaratan başlıca unsur olmuştu. Ancak oradan da galibiyet çıkarmayı bildiler.

İspanya ise klasik pas oyununu yeni jenerasyona miras bırakma çabasında. Luis Enrique’nin kurduğu yeni takımın saha içi dinamikleri ve pas korelasyonu başarılı olsa da; bitiricilik konusunda yaşanan problemler devam ediyor. Grup maçlarında ve İsviçre maçında eksikliğini net bir biçimde hissettiren bitirici ve sorun çözücü oyuncu olmayışı; zorlu rakiplere karşı İspanya’ya sıkıntı yaratabilir. İtalya’nın da orta sahasıyla ve hücumuyla İspanya’yı zorlayacağı düşünüldüğünde; bu turda ve maçta galip tarafın Gök Mavililer olacağını söylemek mümkün. Final biletinin ilk sahibi, sert oynamayı da kolaylıkla başaran İtalya olur. 90 dakikada da skor lehlerine gelişecektir.

Arjantin – Kolombiya (04:00) H1 – 2.75

Copa America’da finalin ikinci bileti bu gece veriliyor. Messi’nin kupa hasretini sonlandırmak istediği Arjantin; genç jenerasyon oluşturma çabasındaki bir diğer takım olan Kolombiya’yla karşılaşıyor. Kolombiya’nın oyununda hücum problemleri ve savunma disiplini sıkıntıları yoğunlukla hissedilmekte. Özellikle de yeni jenerasyonun beklenen seviyeye henüz ulaşamaması ve eski oyuncuların dahil edilmeyişi, bunun en önemli nedeni olarak görülüyor.

Arjantin’de ise yeni isimler takıma ekstra güç katmış oldu. 2018’deki yetersiz kadronun çokça üstüne çıkan Arjantin; mevkiinde en üst seviyeleri zorlayan isimlere kavuşmuş oldu. Bu sayede Lionel Messi’nin de rahatlıkla sorumluluk aldığını ve hücumun katbekat akıcılaştığını görmemiz mümkün. Oynanan beş maçta da Messi ve arkadaşlarının geliştirdiği takım oyunu öne çıkarken; takımın liderinin performansı ise ekstra takdir görmeye devam ediyor. Hücum varyasyonlarının gelişimi ve rakibin sendelediği bir dönemde olması; Arjantin’e net bir galibiyet imkanı tanıyor. Hatta risk alınacak tercihlerde farklı Arjantin galibiyeti de denenmeli.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.