18 Kulüp Ve Federasyon Anlaştı

18 Kulüp Ve Federasyon Anlaştı
22.05.2020
267
A+
A-

18 futbol kulübü ile Türkiye Futbol Federasyonu 12 Haziran tarihinde anlaştı. Kulüpler Birliği ve Türkiye Futbol federasyonu arasında yapılan toplantıda 18 kulüp yönetimini ortak kararı ile daha önce açıklanan liglere dönüş tarihinde anlaşmaya varıldı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ve kulüp başkanlarının katıldığı toplantı video konferans sistemi ile gerçekleşti.

Yalnız Avrupa Değil Dünyaya Örnek Olduk

Toplantıdan sonra konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, 7 kulüp gelecek sezonu 21 takım ile oynanması için talepte bulundu bu konuyu Türkiye Futbol Federasyonu değerlendirecek. 18 kulübümüz ile liglerin 12 Haziran tarihinde başlaması için anlaştık, koronada başarılıyız yalnız Avrupa değil dünyaya örnek olduk. Hiç kimsenin hastalanmasını istemiyoruz bunun için tüm önlemleri hem federasyon hem de kulüpler alacaktır. Ligleri oynayarak bitirmek için gereken her şeyi yapma noktasında kulüplerimiz ile anlaştık dedi.

Uçak Ve Bilet Gibi Yardımlarda Bulunduk

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil ise yaptığı açıklamada pandemiyi yakından izlediklerini söyleyerek Türkiye’de salgının kontrol altına alındığını hatırlattı. deplasman için yurt içi uçuşlarına başlanacağı için sorun olmayacağı düşüncesini paylaşan Başkan Mehmet Sepil en son kararın 29 Mayıs tarihinde açıklanacağını ve şimdilik 12, 13 ve 14 Haziran tarihi üzerinde anlaşma sağlandığını dile getirdi. kulüplerin deplasman maçları için Türk Hava Yolları ve Türkiye Futbol Federasyonundan uçak ve bilet gibi yardımlarda bulunduğunu söyleyen Başkan Sepil 7 futbol kulübünün bu yıl ligden düşmeyi kaldırması yönünde federasyona müracaatta bulunduğunu ifade etti.

Kulüplerin Kasasına Bir Kuruş Para Girmedi

Sepil toplantıda ayrıca Avrupa’da olduğu gibi 5 yedek oyuncu konusunda çalışma yapıldığını söyledi, toplantıda kulüplerin kasasına giren bir para olmamasından kaynaklanan maddi sıkıntı yaşamalarının da masaya yatırılan konulardan olduğunu kaydetti. Yalnız süper lig takımları değil tüm kulüplerimiz maddi açıdan sıkıntı içerisinde Şubat ayının sonundan bu yana kulüplerin kasasına bir kuruş para girmedi diyen Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil bu durumdan çıkış yollarının da toplantıda görüşüldüğü bilgisini paylaştı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.